Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Spoločnosť Danfoss, je svetovým lídrom pri rozvoji a výrobe mechanických a elektronických produktov a regulujúcich prvkov. od roku 1933  prinášajú na trh know-how riešenia  priemyselných technológií.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss
Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss s nízkou spotrebou energie a minimálnymi nárokmi na údržbu. Čistá voda vyrobená energeticky účinným spôsobom – reverzná osmóza.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Divízia vysokotlakových čerpadiel spoločnosti Danfoss sa stala lídrom vo vývoji a výrobe axiálnych piestových čerpadiel pre najrôznejšie aplikácie nielen v priemyselnom odvetví, ale aj zdravotníctve, poľnohospodárstve a iných.

• 70 % zemského povrchu je pokryté vodou
• 97 % tejto vody tvorí morská voda
• Iba 1 % zemskej vody je pitná voda
• Celosvetovo sa každých 20 rokov spotreba pitnej vody zdvojnásobňuje

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647
pre reverznú osmózu

Reverzná osmóza ako metóda na čistenie a konverziu poloslanej a slanej vody je najvýhodnejší a naj efektívnejší proces. Je to pritom jednoduchý postup, ktorý si vyžaduje menej energie ako iné techniky odsolovania.

Takto upravená voda sa dá použiť v najrozličnejších aplikáciách počnúc samotným zdrojom pitnej vody, cez sanitárne alebo zavlažovacie systémy.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647
Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647

Hlavné výhody:

  • Ultra čistá technológia, žiaden olej, žiadna kontaminácia
  • Najspoľahlivejšia trieda
  • Vysoká energetická účinnosť
  • Nízke emisie CO2
  • Riešenia pre širokú škálu aplikácií s ultra čistou vodou
  • Dlhá životnosť, menej údržby

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss  PAHT a PAHT G
pre ultra čistú vodu

sú najvýhodnejším riešením pre všetky systémy spojené s potrebou ultra čistej vody. Čerpadlá Danfoss zvládnu tok v rozsahu od 07, do 354 l/min (0,2 – 93,5 gpm) a tlak do 160 barg (2,321 psig).

Aby sa zabránilo kontaminácii použilo sa menej pohyblivých častí čo znížilo aj potrebu údržby. V praxi to znamená, že vysokotlakové čerpadlá PAHT a PAHT G pracujú v servisných intervaloch minimálne 8000 hodín.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss: PAHT a PAHT-G

V kombinácii s kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a použitými odolnými materiálmi poskytujú veľkú flexibilitu takmer v každom systéme.

Zhrnutím je fakt, že náklady na celkovú prevádzku sú nižšie ako pri konkurenčných produktoch.

Vysokotlakové čerpadlá sa dodávajú  aj s certifikátom ATEX pre použitie v priestoroch s rizikom výbuchu.

 

Informácie o vysokotlakových čerpadlách

Využitie vysokotlakových čerpadiel

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss disponujú rozsiahlymi možnosťami  využitia. Okrem klasickej priemyselnej aplikácie Vám uvedieme niekoľko príkladov. Využitie vysokotlakových čerpadiel Danfoss v systémoch s tekutým obsahom je efektívne, nenáročné na údržbu, celkovo nízke prevádzkové náklady bez možnosti kontaminácie. Ideálne riešenie pre vysokotlakové systémy.

Vysokotlakové ventily k čerpadlám

Vysokotlakové ventily v kombinácii s vysokotlakovými čerpadlami zabezpečujú výkonný systém. Udržujú presnú reguláciu tlaku, bezproblémový prietok média v systéme. V ponuke firmy Danfoss nájdete komplexné riešenia do všetkých oblastí kde záleží na kvalite, stabilite a spoľahlivosti.

Reverzná osmóza vody

Reverzná osmóza je v podstate veľmi jednoduchý. Využíva jemné plastové sito ako takzv.  filter. Cez jednotlivé otvory neprejde nič iné než molekula vody. Rozmer otvorov je 0,0001 mikrometra. Všetko väčšie ako molekuly vody je zadržané a cez filter sa nedostane. Membrána je neustále omývaná, takže všetko okrem dokonale čistej vody mieri rovno do odpadu.