Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Danfoss, je svetovým lídrom pri rozvoji a výrobe mechanických a elektronických produktov a regulujúcich prvkov. od roku 1933  prinášajú na trh know-how riešenia  priemyselných technológií.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss
Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss s nízkou spotrebou energie a minimálnymi nárokmi na údržbu. Čistá voda vyrobená energeticky účinným spôsobom – reverzná osmóza.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss

Spoločnosť Danfoss, je svetovým lídrom pri rozvoji a výrobe mechanických a elektronických produktov a regulujúcich prvkov. od roku 1933  prinášajú na trh know-how riešenia  priemyselných technológií.

Divízia vysokotlakových čerpadiel spoločnosti Danfoss sa stala lídrom vo vývoji a výrobe axiálnych piestových čerpadiel pre najrôznejšie aplikácie nielen v priemyselnom odvetví, ale aj zdravotníctve, poľnohospodárstve a iných.

• 70 % zemského povrchu je pokryté vodou
• 97 % tejto vody tvorí morská voda
• Iba 1 % zemskej vody je pitná voda
• Celosvetovo sa každých 20 rokov spotreba pitnej vody zdvojnásobňuje

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647
pre reverznú osmózu

Reverzná osmóza ako metóda na čistenie a konverziu poloslanej a slanej vody je najvýhodnejší a naj efektívnejší proces. Je to pritom jednoduchý postup, ktorý si vyžaduje menej energie ako iné techniky odsolovania.

Takto upravená voda sa dá použiť v najrozličnejších aplikáciách počnúc samotným zdrojom pitnej vody, cez sanitárne alebo zavlažovacie systémy.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647
Vysokotlakové čerpadlá Danfoss APP  a APP S 647

Hlavné výhody:

  • Ultra čistá technológia, žiaden olej, žiadna kontaminácia
  • Najspoľahlivejšia trieda
  • Vysoká energetická účinnosť
  • Nízke emisie CO2
  • Riešenia pre širokú škálu aplikácií s ultra čistou vodou
  • Dlhá životnosť, menej údržby

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss  PAHT a PAHT G
pre ultračistú vodu

sú najvýhodnejším riešením pre všetky systémy spojené s potrebou ultra čistej vody. Čerpadlá Danfoss zvládnu tok v rozsahu od 0,7 do 354 l/min (0,2 – 93,5 gpm) a tlak do 160 barg (2,321 psig).

Aby sa zabránilo kontaminácii použilo sa menej pohyblivých častí čo znížilo aj potrebu údržby. V praxi to znamená, že vysokotlakové čerpadlá PAHT a PAHT G pracujú v servisných intervaloch minimálne 8000 hodín.

Vysokotlakové čerpadlá Danfoss: PAHT a PAHT-G

V kombinácii s kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a použitými odolnými materiálmi poskytujú veľkú flexibilitu takmer v každom systéme.

Zhrnutím je fakt, že náklady na celkovú prevádzku sú nižšie ako pri konkurenčných produktoch.

Vysokotlakové čerpadlá sa dodávajú  aj s certifikátom ATEX pre použitie v priestoroch s rizikom výbuchu.