Reverzná osmóza vody

Reverzná osmóza je v podstate veľmi jednoduchý. Využíva jemné plastové sito ako takzv.  filter. Cez jednotlivé otvory neprejde nič iné než molekula vody. Rozmer otvorov je 0,0001 mikrometra. Všetko väčšie ako molekuly vody je zadržané a cez filter sa nedostane. Membrána je neustále omývaná, takže všetko okrem dokonale čistej vody mieri rovno do odpadu.

Reverzná osmóza

má obrovskú výhodu v tom, že na svoju funkčnosť okrem tlaku vo vodovodom potrubí (prípadne z čerpadla) nepotrebuje vôbec nič! Žiadne teplo ani elektrickú energiu, stačí len tlak.

Reverzná osmóza
Princíp reverznej osmózy

Tento princíp je založený na selektívnom prenose tekutín, ktorý je súčasťou buniek všetkých živých tvorov. Prostredníctvom osmózy ako taká bunkám umožňuje výmenu minerálov a všetkých dôležitých súčastí potrebných na prežitie a zároveň na vylučovanie tých nepotrebných a škodlivých.

Reverzná osmóza ako dar z prírody.

Je to principiálne obrátený postup.  Naopak, takto sa cez filtračnú membránu „prepúšťa“ len molekula vody. Vďaka tomu je dosiahnutá ultra čistá voda, ktorá si nájde široké a najrôznejšie využitie aj v lokalitách kde je len ťažko dostupný zdroj pitnej vody. Či už sa jedná o morskú vodu alebo poloslanú.

Keďže nie je potrebný žiadny ďaľší mechanizmus celý proces je možný bez kontaminácie vody. Za použitia práve vysokotlakových čerpadiel je potom možné vytvárať zavlažovacie systémy, vytvoriť komplexné sanitárne systémy a nie len to…